Dom Aktualności

Jakie są cechy frezów aluminiowych?

Orzecznictwo
Chiny Supal (changzhou) Precision tool co.,ltd Certyfikaty
Chiny Supal (changzhou) Precision tool co.,ltd Certyfikaty
Opinie klientów
Miła obsługa, bardzo dobra jakość, godny zaufania partner

—— Jamil R.Savalia

Dowiedz się więcej na stronie internetowej: послепродажное обслуживание тоже очень хорошее, удовлетворительное

—— Николай Cергей

Od kilku lat współpracujemy z firmą Supal, jednym z moich niezawodnych partnerów. Świetny !

—— Fred René PLEVEN

Im Online Czat teraz
firma Aktualności
Jakie są cechy frezów aluminiowych?
najnowsze wiadomości o firmie Jakie są cechy frezów aluminiowych?
Obecnie obrabiane części aluminiowe dzielą się głównie na dwie kategorie: zdeformowany stop aluminium i odlewany stop aluminium. Jakiego rodzaju frez stosuje się do obróbki stopu aluminium, czy jest to specjalny frez do stopu aluminium, czy specjalny frez do stopu aluminium, a jego wydajność obróbki jest lepsza? W tym artykule, biorąc pod uwagę cechy frezowania, narzędzia obróbcze i parametry cięcia stopu aluminium, najlepiej jest mówić o frezie stosowanym do obróbki stopu aluminium.


Po pierwsze, charakterystyka przetwarzania stopu aluminium Frezowanie stopu aluminium ma następujące główne cechy;


1. Niska twardość stopu aluminium W porównaniu ze stopem tytanu i inną stalą hartowaną twardość stopu aluminium jest oczywiście niższa, obróbka cieplna lub twardość stopu aluminium odlewanego ciśnieniowo jest również wysoka. Twardość HRC zwykłych płyt aluminiowych wynosi zwykle poniżej 40 stopni HRC. Dlatego podczas obróbki stopu aluminium obciążenie narzędzia jest niewielkie. Ze względu na lepszą przewodność cieplną stopu aluminium temperatura cięcia mielonego stopu aluminium jest stosunkowo niska, co może poprawić prędkość mielenia.


2. Stop aluminium ma niską plastyczność i ma niską plastyczność i niską temperaturę topnienia. Podczas przetwarzania stopu aluminium problem noża przylepcowego jest poważny, wydajność wyładowywania wiórów jest niska, a chropowatość powierzchni jest również stosunkowo wysoka. W rzeczywistości obróbka stopu aluminium polega głównie na lepieniu noża, a szorstkość nie jest dobra. Dopóki rozwiązywane są dwa problemy kleistego noża i jakość powierzchni, problem obróbki stopu aluminium jest rozwiązywany.


3, narzędzie jest łatwe do noszenia, ponieważ materiał narzędzia nie jest odpowiedni, podczas przetwarzania stopu aluminium zużycie narzędzia jest często przyspieszane z powodu problemów, takich jak przywieranie noża i usuwanie wiórów.

Do obróbki stopów aluminium zwykle stosuje się 3-ostrzowy frez aluminiowy. Po drugie, ze względu na różnicę w warunkach obróbki, prawdopodobnie zostanie użyty 2-ostrzowy nóż z kulką lub 4-ostrze z płaskim dnem. Jednak w większości przypadków zaleca się stosowanie 3-ostrzowego płaskiego frezu.


1. Liczba wybranych ostrzy do frezów aluminiowych ze stali wolframowej wynosi na ogół 3 ostrza. Materiał jest zwykle wybierany spośród twardych stopów typu YG, które mogą zmniejszać powinowactwo chemiczne narzędzia i stopu aluminium. Ogólne marki narzędzi CNC mają szereg specjalnych frezów do obróbki stopów aluminium.


2, stal szybkotnąca Stal szybkotnąca do frezowania aluminium jest bardziej ostra, ale może być również dobrze przetwarzana stop aluminium.


3. Parametry cięcia frezowanego stopu aluminium


Do obróbki zwykłych stopów aluminium można wybrać szybkie frezowanie z dużym posuwem. Po drugie, wybierz jak najbardziej większy kąt przedni, aby zwiększyć przestrzeń na wióry i zmniejszyć zjawisko przywierania. Jeśli jest to gotowy stop aluminium, nie jest możliwe użycie płynnego płynu do cięcia, aby uniknąć tworzenia małych otworów na obrabianej powierzchni. Zasadniczo nafta lub olej napędowy mogą być stosowane jako ciecz tnąca do obróbki płyt aluminiowych. Prędkość skrawania obrabianego frezu ze stopu aluminium zmienia się w zależności od materiału i parametrów frezu oraz procesu obróbki. Konkretne parametry cięcia można przetwarzać na podstawie parametrów cięcia podanych przez producenta.

Pub Czas : 2019-10-25 14:07:02 >> lista aktualności
Szczegóły kontaktu
Supal (changzhou) Precision tool co.,ltd

Osoba kontaktowa: Mrs. Alice Zhong

Faks: 86-519-88881896

Wyślij zapytanie bezpośrednio do nas (0 / 3000)